ALETLİ PİLATES

Pilates özellikle duruş bozukluklarını düzelterek kas güçsüzlükleri sonucu ortaya çıkan sırt, bel ve boyun ağrılarını gidermeye yardımcı olur. Bu bölgelerde bulunan tüm kas gruplarını çalıştırarak dokuyu canlandırır ve esneklik sağlar. Pilates ekipmanları ile yapılan egzersizlerde genellikle bir dirence karşı çalışılır. Bu direnç sistemi ile özellikle duruş bozukluklarını düzelterek kişinin daha dik bir omurga yapısına sahip olması ve postürünün daha iyi hale gelmesi sağlanır.

Trapez

Trapez Table Aletli Pilates

Pilates rutininizi bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız denemeniz gereken ekipman; Trapez Table.

Cadillac olarak da bilinen Trapez Table, kullanıcının daha zor ve yorucu Pilates hareketleri ve rutinleri üzerinde çalışmasını sağlayan, daha fazla destek sağlamak için tasarlanmış, üzengi, destekleme aygıtı ve trapezin kendisi gibi ek donanımları olan bir ekipmandır. Başlangıçta, yatalak ya da yaralı hastalara, uzun süre hastanede kaldıktan sonra kontrollerini yeniden kazanma ve kaslarını güçlendirme konusunda yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Pilates eğitmenlerimizden ve fizyoterapistlerimizden Trapez Table’ın yararları hakkında bilgi vermesiniz istedik. “Trapez Table başka türlü yapmanızın mümkün olmadığı hareketleri gerçekleştirmenize yardımcı olur, bu da daha fazla egzersiz yapmanıza olanak sağlar. Trapez Table ile çalışmak Pilates yeteneklerinizi geliştirerek daha esnek olmanıza da yardımcı olacaktır. Ayrıca Mat Pilates’ten daha fazla destek sağladığı için özellikle yaşça büyük üyeler veya hareket güçlüğü çekenler için mükemmel bir seçenektir. Trapez Table ile vücudun pek çok bölümünü, genel güç artırımı, esneklik, core gücü, stabilite ve daha pek çok amaç için çalıştırabilirsiniz. Tüm Pilates egzersizlerinde olduğu gibi, vücudunuzun dengesini önemli ölçüde artırabilir, böylece kendinizi taşıma şekliniz, yürüme şekliniz ve hatta ne kadar iyi uyuduğunuz üzerinde olumlu bir değişim elde edebilirsiniz Sizi Pilates deneyiminizi farklı bir boyuta çıkarmak için Trapez Table’ı denemeye davet ediyoruz.

Chair

Chair orijinal olarak Joseph Pilates tarafından tasarlanmıştır ve belirli  pilates hareketleri için kullanılan bir egzersiz ekipmanıdır. Farklı modelleri olsa da temel olarak yastıklı bir oturağa ve bir yan çubuğa, pedallara ve direnç yaylarına sahiptir. Chair ekipmanı ile temel güç, bacakların gücü, omuz kemeri stabilitesi, mobilite ve ayakta durma, tırmanma, itme ve ağırlık kaldırma gibi güç ve fonksiyonel hareketlere odaklanan birçok farklı egzersiz kategorisi içerisinden size uygun olanları yapabilir ve vücut farkındalığınız üzerinde nasıl etkileri olduğu üzerinde farklı yolları keşfedebilirsiniz.

Chair eşsiz bir hizalama fırsatı verdiğinden özellikle diz problemleri için etkilidir. Mevcut #antrenman tarzınız ne olursa olsun size çeşitlilik sunar ve dengenizi, gücünüzü ve dayanıklılığınız zorlar. Ekipmanda bulunan kısa yaylar çok güçlüdür ve kontrolü bıraktığınızda sizi kolayca atabilir. Chair ile çalışırken hareketlerinize odaklanma zorunluluğu zihin beden farkındalığınızı arttırmaya yardımcı olacaktır.

Fizyo|Sport’un tamamı #Polestarpilates sertifikalı pilates eğitmenleri ve fizyoterapistleri eşliğinde gerçekleştirilen pilates egzerizleri ile tanışın.

Fizyo|Sport Aletli Pilates Chair

Ladder Barrel

Aletli Pilates Ladder Barrel Antalya

Omurga düzeltici de denen Barrel orijinal Pilates hareketlerini yapmaya ek yollar sunar. İyi bir duruş sağlamak için kullanılan kasların izole olmasını sağlamak amacıyla, kasları germek ve esnekliği artırabilmek, omurgayı güçlendirmek, gövdeyi, karın boşluğunu, sırt ve omuz kaslarını merkezlemek için yine Joseph H. Pilates tarafından tasarlanmış bir ekipmandır.

Barrel, omurganın eğriliğinin korunmasına ve ayarlanmasına, ayrıca göğüs kas ve dokusundaki gerginlik algısının azaltılmasına yardımcı olur. Ana kas grubuna odaklanan bu egzersiz yaşlandıkça önemlidir, çünkü omurgamız doğal olarak zamanla sahip olduğu doğal eğriyi kaybeder.

Tüm soru, görüş, öneri ve Ücretsiz Değerlendirme randevu talepleriniz için
bize WhatsApp hattımızdan sesli ve yazılı olarak ulaşabilirsiniz.