HAMİLE PİLATES

Fizyo|Sport olarak her zaman işimizin, bir dizi egzersizi yaptırmak değil, kişinin hedef ve ihtiyaçlarını mevcut sağlık durumu çerçevesinde değerlendirerek, maksimum faydayı sağlayacak çözümü üretmek olduğu bilinciyle hareket ettik.

Hamile Pilatesi Antalya

Yine bu bilinçle, tüm hizmetlerimizde olduğu gibi hamilelik gibi özel durumlarda da, çalışmalarımızı uzman fizyoterapistler eşliğinde ve kişinin durumuna göre özelleştirilen program yapıları ile gerçekleştirmekteyiz.

Sağlıklı ve rahat bir hamilelik ve doğum süreci geçirmeniz için en güvenilir egzersiz olan “hamile pilatesi” farkını, fizyoterapistlerce verilen derslerle Fizyo|Sport’ta deneyimleyebilirsiniz.

Fizyo|Sport Hamile Pilatesi

Fizyo|Sport’un kurulduğu günden bu yana fizyoterapistlerce gerçekleştirilen hamile pilatesi sayesinde
siz ve bebeğiniz daha rahat bir doğuma hazırlanır.

Pelvik taban kas aktivasyonunun kontrolü, kuvvetinin sağlanması gibi etkiler ile birlikte dolaşımı sağlayarak ağrılar üzerindeki pozitif etkisine kadar hamilelik sürecinizi daha sağlıklı ve konforlu geçirmenizi sağlayan hamilelik dönemi pilatesi aynı zamanda doğum sonrası toparlanmayı da kolaylaştırmaktadır.

Pilates ekipmanları ile yapılan egzersizlerdoğuma yardımcı olacak gücü arttırması ve doğumdan sonra iyileşmeye yardımcı olması sebebiyle hamilelik döneminizde çalışabileceğiniz ideal bir egzersiz sistemidir.

Reformer Pilates’in düzenli olarak yapılması, doğumdan önce zinde ve sağlıklı kalabilmeniz için mükemmel bir yoldur. Doğumdan sonra Reformer Pilates’e devam etmekse vücudunuzun yeniden eski şeklini almasına ve kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Hem ekipman ile (Reformer, Trapez table, Chair vs.) hem de Mat ile yapılan pilates hamilelik döneminde sağlıklı ve formda kalmanıza ve doğum sonrası için hazırlık yapmanıza yardımcı olacak özel egzersizler sunar. Bu egzersiz teknikleri stresi sırtınızdan ve pelvik tabandan kaldırabilir ve bebeğinizin doğum için pozisyonlanmasına yardımcı olabilir. Pelvik tabana odaklanan egzersizler ise hamileliğe bağlı idrar kaçağını azaltabilir.

Elbette ki yaralanmaları ve komplikasyonları önlemek için hamilelik döneminde pilates seanslarımız ekipmanlar kullanarak zenginleştirilmiştir. Seanslarınızı bu özel egzersizlerle sınırlandırmamız ve rahatça uygulayabileceğiniz bir yoğunlukta tutmamız için Reformer, Trapez Table gibi pilates ekipmanlarını siz değerli anne adaylarımız için kullanmaktayız.

Uygulanan seansın sizde yaratacağı etkiyi görebilmeniz için Fizyo|Sport’ta PoleStar Pilates’in “Hamilelik ve Doğum Sonrası Pilates” sertifikalı uzmanları tarafından verilmekte olan Hamile Reformer’ını deneyimlemenizi öneririz.

Tüm soru, görüş, öneri ve Ücretsiz Değerlendirme randevu talepleriniz için
bize WhatsApp hattımızdan sesli ve yazılı olarak ulaşabilirsiniz.